Mac ierīces ar Apple mikroshēmu: Apple diagnostika pašapkalpošanās remonta veikšanai

Lai palīdzētu noskaidrot, kāds ir traucējummeklēšanas procesā iesaistītās Mac ierīces problēmas cēlonis, iespējams, jums vajadzēs izmantot testu komplektus “Apple diagnostika pašapkalpošanās remonta veikšanai”. Diagnostikas komplektā ir vairāki diagnostikas testi. Palaižot šos testu komplektus, ir iespējams identificēt problēmas, noskaidrot, vai nepieciešama detaļas nomaiņa, un pārliecināties, ka remonts ir sekmīgi pabeigts.

Lai piekļūtu testu komplektiem, nepieciešama atsevišķa sekundāra ierīce ar tīmekļa pārlūkprogrammu un piekļuvi internetam. Otrā ierīce tiek izmantota kā diagnostikas konsole, kurā jāievada testējamās ierīces sērijas numurs.

Jums jāatlasa ieteiktais diagnostikas testu komplekts, un pēc darba pabeigšana diagnostikas konsolē tiks parādīti rezultāti. Izpētiet rezultātus, lai noskaidrotu apkopjamās ierīces problēmas cēloni.

Rīcība, lai palaistu komplektu “Apple diagnostika pašapkalpošanās remonta veikšanai” Mac ierīcē

Prasības

Lai izmantotu komplektu “Apple diagnostika pašapkalpošanās remonta veikšanai”, testējot Mac ierīci, ir nepieciešams tālāk norādītais.

  • Testējamā Mac ierīce

    • Piezīme. Tai jābūt Mac ierīcei ar Apple mikroshēmu, pieslēgumu barošanas avotam un startēšanas iespēju operētājsistēmā macOS. Intel Mac ierīcēs komplekta “Apple diagnostika pašapkalpošanās remonta veikšanai” izmantošana netiek atbalstīta.

    • Svarīgi! Testējamajā Mac ierīcē jābūt operētājsistēmai macOS Sonoma 14.1 vai jaunākai versijai, lai varētu palaist komplektu “Apple diagnostika pašapkalpošanās remonta veikšanai”. macOS beta versijas netiek atbalstītas. Norādījumus par Mac ierīces atjaunināšanu skatiet rakstā macOS atjaunināšana Mac ierīcē. Pirms turpināt pildīt šos norādījumus, pārliecinieties, vai Mac ierīce ir atjaunināta. Skatiet tālāk norādītos atbalsta rakstus, lai palīdzētu identificēt testējamo Mac ierīci.

  • MacBook modeļa identificēšana

  • Ja testējamo Mac ierīci nevar ieslēgt vai startēt, skatiet atbilstošo traucējummeklēšanas sadaļu, kurā aplūkotas barošanas un startēšanas problēmas.

  • Sekundāra ierīce, piemēram, iPhone, iPad, PC dators vai cita Mac ierīce, lai piekļūtu komplekta “Apple diagnostika pašapkalpošanās remonta veikšanai” vietnei un diagnostikas konsolei. Varat sākt un vadīt testējamās Mac ierīces diagnostikas sesiju diagnostikas konsolē sekundārajā ierīcē. Diagnostikas konsole tiek atbalstīta tālāk norādītajās sekundārajās ierīcēs.

    • iPhone ierīce ar operētājsistēmu iOS 13 vai jaunāku versiju vai arī iPad ierīce ar operētājsistēmu iPadOS 13 vai jaunāku versiju, kurā darbojas Safari

    • Mac ierīce ar operētājsistēmu macOS Catalina 10.15 vai jaunāku versiju, kurā darbojas Safari

    • PC dators ar Firefox 59 vai jaunāku versiju, Chrome 55 vai jaunāku versiju vai arī Microsoft Edge 12 vai jaunāku versiju

  • Wi-Fi vai ar vadu izmantojams interneta savienojums testējamajā Mac ierīcē

  • Wi-Fi, mobilo datu vai ar vadu izmantojams interneta savienojums sekundārajā ierīcē

Sagatavojiet testējamo Mac ierīci

  1. Ja iespējams, pirms darba sākšanas instalējiet jaunākos macOS atjauninājumus.

  2. Izslēdziet testējamo Mac ierīci.

  3. Atvienojiet visas ārējās ierīces, izņemot tastatūru, peli un displeju (ja piemērojams).

  4. Mac ierīcei jābūt novietotai uz cietas, līdzenas, stabilas virsmas, nodrošinot labu ventilāciju.

  5. Darbā ar Mac galddatoriem pievienojiet datoram maiņstrāvas barošanas vadu. Darbā ar Mac klēpjdatoriem pievienojiet datoram tā strāvas adapteri un uzlādes kabeli.

Palaidiet komplektu “Apple diagnostika pašapkalpošanās remonta veikšanai” sekundārajā ierīcē

  1. Sekundārajā ierīcē pārlūkprogrammā atveriet vietni https://getsupport.apple.com/self-service-diagnostics.

  2. Lapā “Apple diagnostika pašapkalpošanās remonta veikšanai” noklikšķiniet uz vienuma Continue (Turpināt) vai pieskarieties tam.

  3. Izvēlieties opciju Mac.

Pārejiet uz diagnostikas režīmu testējamajā Mac ierīcē

  1. Ja izmantojat ar vadu lietojamu Ethernet savienojumu, lai testējamo Mac ierīci savienotu ar internetu, pirms datora ieslēgšanas savienojiet Ethernet kabeli ar Mac ierīci. Ja izmantojat Wi-Fi, savienojums jāizveido vēlāk, 5. darbības laikā, kad dators ir startēts diagnostikas režīmā.

  2. Lai ieslēgtu datoru, nospiediet un turiet testējamās Mac ierīces barošanas pogu. Ja klēpjdatoram ir Touch ID, nospiediet un turiet Touch ID.

  3. Kamēr turat barošanas pogu, Mac ierīce ieslēdzas un ielādē startēšanas opcijas. Kad tiek parādīts teksts Loading startup options... (Ielādē startēšanas opcijas...), atlaidiet barošanas pogu.

  4. Kad tiek parādīts startēšanas opciju ekrāns, nospiediet un turiet Mac tastatūras taustiņus Command (⌘)-D, lai pārietu uz diagnostikas režīmu.

  5. Lai izveidotu testējamās Mac ierīces savienojumu ar internetu, izmantojot Wi-Fi, izvēlieties tīklu Wi-Fi izvēlnē, kas parādīta diagnostikas režīma ekrāna augšējā labajā stūrī.

    • Piezīme. Var paiet dažas sekundes, līdz tiek parādīta Wi-Fi izvēlne. Tā ir normāla parādība.

  6. Izvēlieties valodu un diagnostikas režīma ekrānā noklikšķiniet uz OK (Labi).

Reģistrējieties un sāciet diagnostikas sesiju

  1. Sekundārajā ierīcē lapā “Apple diagnostika pašapkalpošanās remonta veikšanai” ievadiet testējamās Mac ierīces sērijas numuru atbilstošajā ievades laukā. Sērijas numurs ir norādīts testējamās Mac ierīces diagnostikas ekrāna apakšējā kreisajā stūrī.

  2. Sekundārajā ierīcē lapā “Apple diagnostika pašapkalpošanās remonta veikšanai” noklikšķiniet uz vienuma Start Session (Sākt sesiju) vai pieskarieties tam. Ja Mac ierīcē netiek reģistrēta diagnostikas sesija, noklikšķiniet uz vienuma Try again (Mēģināt vēlreiz) vai pieskarieties tam.

  3. Testējamajā Mac ierīcē diagnostikas ekrānā noklikšķiniet uz I agree (Es piekrītu).

    • Piezīme. Ja testējamajā Mac ierīcē nedarbojas macOS 14.1 vai jaunāka versija, nebūs iespējams izveidot savienojumu ar diagnostikas sesiju, un tiks parādīts ziņojums ar aicinājumu atjaunināt Mac ierīci.

Kad testējamā Mac ierīce ir sekmīgi reģistrēta, varat sekundārajā ierīcē atlasīt diagnostikas testu komplektu, lai testētu Mac ierīci. Izpildiet norādījumus un skatiet diagnostikas testa rezultātus sekundārajā ierīcē.

Pieejamie diagnostikas testu komplekti

Pieejamie Mac ierīces diagnostikas testu komplekti

Diagnostikas komplekts

Klēpjdatori

Moduļu galddatori

iMac ierīces

Mac Resource Inspector (MRI)

Displeja anomālijas

Tastatūra

Skārienpaliktnis

Touch ID

Audio

1

Mac Resource Inspector (MRI)

Šis diagnostikas komplekts ir ātrās šķirošanas rīks, kas nosaka aparatūras komponentu esamību un veic dažādus ātrus testus, pārliecinoties par aparatūras funkcionēšanu.

Displeja anomālijas

Šajā interaktīvajā diagnostikas komplektā tiek parādītas dažādas krāsas un šabloni, kas palīdz identificēt pikseļu anomālijas un sārņus.

Tastatūra

Šis interaktīvais diagnostikas komplekts aicina lietotāju pārliecināties, ka ikviens tastatūras taustiņš pēc nospiešanas reaģē pareizi, ka tastatūras izgaismojums ir redzams un lielo burtu taustiņa gaismas indikators darbojas.

Skārienpaliktnis

Šis interaktīvais diagnostikas komplekts aicina lietotāju pārbaudīt, vai visas skārienpaliktņa zonas reaģē uz skārienu.

Touch ID

Šis interaktīvais diagnostikas komplekts palaiž vairākas automatizētas pārbaudes, lai pārliecinātos par funkcijas Touch ID esamību. Pēc tam lietotājs tiek aicināts uzlikt pirkstu uz Touch ID sensora, lai pārliecinātos par funkcionalitāti.

Audio

Klēpjdatoriem un iMac ierīcēm: šis interaktīvais diagnostikas komplekts iekšējos skaļruņos atskaņo dažādus stīgu toņus un noklausās tos iebūvētajos mikrofonos, lai pārliecinātos par skaļruņu un mikrofonu funkcionalitāti.

1Moduļu Mac galddatoriem: šis interaktīvais diagnostikas komplekts iekšējos skaļruņos atskaņo dažādus stīgu toņus un aicina lietotāju apstiprināt, ka toņi ir dzirdami un nav izkropļoti. Tādējādi tiek pārbaudīta skaļruņu funkcionalitāte.

Uzmanību! Diagnostikas komplekts “Audio” atskaņo skaļus testa signālus skaļruņos. Pirms šī testu komplekta palaišanas ir jāņem vērā apkārtējās vides apstākļi. Lai iegūtu optimālus rezultātus, palaidies šo testu komplektu klusā vidē.

Piezīme.Lai diagnostikas komplekts “Audio” varētu pārbaudīt austiņu ligzdu, nepieciešamas austiņas.

Publicēšanas datums: