Rendszerkonfiguráció
Előfordulhat, hogy a javítás végén a Rendszerkonfigurációra van szükség. A rendszerkonfiguráció egy javítás utáni szoftvereszköz, amely befejezi az eredeti Apple-alkatrészek javítását. A Rendszerkonfiguráció futtatásának számos célja lehet a kicserélt alkatrésztől függően. A részletek teljes listáját a javítandó modell Bevezetés című szakaszában találja.
A Rendszerkonfiguráció indítása előtt gondoskodjon róla, hogy a Macen a macOS legújabb verziója fusson. A Rendszerkonfiguráció futtatását egyszer kísérelheti meg. Ha a futtatása leáll vagy megszakad, illetve valamilyen hiba lép fel, a Mac egy üzenetben arra kéri majd, hogy további segítségért lépjen kapcsolatba az Önkiszolgáló javítóüzlet csapatával.
Ha nem szeretné a Macet a macOS legújabb verziójára frissíteni, vagy segítségre van szüksége a rendszerkonfigurációs folyamat elindításához, forduljon az Önkiszolgáló javítóüzlet csapatához.
A Rendszerkonfiguráció elindítása
Fontos: Ha a Mac automatikusan diagnosztikai módban indul, ugorjon a 6. lépésre.
Ha a Mac Ethernet-kábellel csatlakozik az internethez, csatlakoztassa a kábelt a géphez a bekapcsolása előtt. Ha Wi-Fi-t használ, az 5. lépésben csatlakoztatja majd a Macet az internethez, a diagnosztikai mód indítása után.
A Mac bekapcsolásához nyomja meg és tartsa lenyomva a bekapcsológombot. Touch ID-val felszerelt laptop esetében nyomja meg hosszan a Touch ID-gombot.
Tartsa lenyomva a bekapcsológombot vagy a Touch ID-gombot, miközben a Mac bekapcsolódik, és betölti az indítási lehetőségeket. Az „Indítási beállítások betöltése...” üzenet megjelenésekor engedje fel a bekapcsológombot.
Amikor megjelenik az indítási beállítások képernyője, a Command (⌘)-D billentyűkombináció lenyomásával és nyomva tartásával állítsa diagnosztikai módba a számítógépet.
Ha a Mac Wi-Fi segítségével csatlakozik az internethez, válassza ki a hálózatot a diagnosztikai mód képernyőjének jobb felső sarkában található Wi-Fi menüből.
Megjegyzés: A Wi-Fi menü megjelenése néhány másodpercet igénybe vehet. Ez nem rendellenes viselkedés.
A diagnosztikai mód képernyőjén megjelenik a nyelvek listája. Válassza ki a kívánt nyelvet, majd kattintson az „OK” gombra.
Amikor megjelenik a Diagnosztika és javítás képernyő, kattintson az „Elfogadom” gombra a Rendszerkonfiguráció elindításához.
Fontos: Ha lecserélte a fedélszög-érzékelőt a laptopon, ugorjon a 9. lépésre.
Ha a Rendszerkonfiguráció futtatása sikeres, a Mac a következő üzenetet jeleníti meg: „A csomag befejeződött. Újraindítás diagnosztikai módban.”
Fontos:
Ha hibát észlel, forduljon az Önkiszolgáló javítóüzlet csapatához segítségért.
Csak akkor hajtsa végre a 9–14. lépést, ha kicserélte a fedélszög-érzékelőt a laptopon.
Amikor megjelenik a képernyőn az Intézkedés szükséges figyelmeztetés, kattintson a „Folytatás” lehetőségre. Ezután azonnal csukja le a kijelzőt.
Tartsa 20 másodpercig lecsukva a kijelzőt.
Figyelem: Ha a kijelző nincs teljesen lecsukva a rendszerkonfigurációs eljárás során, másik fedélszög-érzékelőt kell beszerelnie.
Hajtsa fel a kijelzőt, amikor megszólal az indítási hangjelzés, vagy ha már 20 másodperce várakozik.
Ha a Rendszerkonfiguráció futtatása sikeres, a Mac a következő üzenetet jeleníti meg: „A csomag befejeződött. Újraindítás diagnosztikai módban.”
A Mac automatikusan újraindul diagnosztikai módban. Ekkor válassza ki az Újraindítás menüpontot az Apple menüben.
Miután a Mac ismét újraindult, a kijelző lehajtásával ellenőrizze, hogy alvó állapotba tudja-e helyezni. Amikor a kijelző már majdnem teljesen le van zárva, a Macnek alvó állapotba kell lépnie.
Fontos: Ha hibát észlel, vagy ha nem sikerül alvó állapotba helyezni a Macet, esetleg váratlanul felébred, forduljon az Önkiszolgáló javítóüzlet csapatához segítségért.
A Mac visszaállítása a Rendszerkonfiguráció elindítása előtt
Előfordulhat, hogy a Rendszerkonfiguráció indítása előtt vissza kell állítania a Macet a következő okok miatt:
Ha lecserélte az alaplapot, a cserealaplapon pedig nem a macOS legújabb verziója fut.
Ha lecserélte az alaplapot vagy az SSD-modulokat egy Mac Pro vagy Mac Studio gépen.
A Mac visszaállításához a következőkre lesz szükség:
Egy másik Mac, amelyen a macOS Sonoma (14.1 vagy újabb) rendszer fut, vagy egy másik Mac, amelyen megtalálható az Apple Configurator legújabb verziója.
Internet-hozzáférés
Egy USB-C-töltőkábel. Az USB-C-kábelnek az áramellátást és az adatátvitelt is támogatnia kell. Ne használjon Thunderbolt-kábelt.
A Mac visszaállításához kövesse az alábbi lépéseket:
Válassza ki az alábbi módszerek egyikét a megjavított Mac visszaállításához, majd folytassa a 2. lépéssel:
Ha cserealaplapot használ, a Mac diagnosztikai módban kapcsolódik be.
Ha csere SSD-modulokat használ, a Mac a Beállítási asszisztenst indítja el. A folytatás előtt állítsa le a Macet.
Kövesse a fenti lépéseket a Rendszerkonfiguráció elindításához
Fontos: Ha hibát észlel, forduljon az Önkiszolgáló javítóüzlet csapatához segítségért.
A Mac automatikusan újraindul diagnosztikai módban. Ekkor válassza ki az Újraindítás menüpontot az Apple menüben.
A Mac újraindítása után kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat a Mac aktiválásához.