Вибрана стаття
Експеди́ція загото́вок держа́вних папе́рів — структурний підрозділ Міністерства фінансів Української Народної Республіки, Української Держави та Директорії, який функціонував під час національно-визвольних змагань 1917–1921 років. Основним завданням установи було виготовлення грошових знаків, державних цінних паперів, поштових марок та інших офіційних документів. Експедицію заготовок державних паперів часто називали просто «Експедиція» або «Заготовка», а друкарні, де виготовляли державні папери, — «фабриками».
Для виготовлення державних паперів проводилися конкурси на створення їхніх дизайнів, рішення за якими приймала спеціальна комісія при Міністерстві фінансів. Участь у створенні проєктів брали відомі українські художники, серед яких Іван Мозалевський, Георгій Нарбут, Антон Середа, Григорій Золотов, Василь Кричевський, Олександр Богомазов, Амвросій Ждаха, Микола Касперович та інші. Загалом із запропонованих дизайнів було затверджено 23 зразки державних банкнот, з яких 12 належали Нарбуту.
Експедиція мала три філії: Одеську, Кам'янецьку та Варшавську, а також здійснювала нагляд за друком державних кредитових білетів та білетів Державної скарбниці в Імперській друкарні у Берліні. За період 1917–1921 років загальний обсяг грошових знаків (гривень та карбованців), виготовлених «фабриками», склав 45 мільярдів гривень. При цьому в обіг потрапили лише знаки на суму 23 мільярди гривень та шагів на 46 мільйонів гривень.
Експедиція відігравала важливу роль не лише у фінансовій політиці тогочасних українських урядів, але й у процесі українського державотворення. Виготовлення національної валюти дало змогу протягом 1918–1920 років фінансово підтримувати збройну боротьбу української армії та забезпечувати функціонування державного апарату. Остаточне припинення діяльності Експедиції було спричинене військовою поразкою армії УНР та втратою Українською Народною Республікою незалежності.
Добра стаття
«The Boys» (укр. Хлопці) — пісня південнокорейського жіночого гурту Girls' Generation з їхнього однойменного третього корейського студійного альбому. Композиція, створена продюсерами Тедді Райлі, Кім Тесоном, DOM і Річардом Ґарсія, описується як танцювальна, електропоп- і R&B-пісня з елементами хіп-хопу, текст якої розповідає про жіночу привабливість. Корейська версія була випущена 18 жовтня 2011 року лейблом SM Entertainment як головний сингл з альбому. Англійська версія, випущена 20 грудня 2011 року в США компаніями Interscope Records і Universal Music Group, мала наметі розширити популярність гурту за межами рідної країни.
Після випуску пісні Girls' Generation виступили з нею на кількох південнокорейських музичних програмах, зокрема Music Bank, Show! Music Core, Inkigayo та M Countdown. Для подальшого просування «The Boys» серед американської аудиторії 23 жовтня 2011 року гурт виступив на «Медісон-сквер-гарден» у Нью-Йорку та дебютував на американському телебаченні, з'явившись на «Пізньому шоу з Девідом Леттерманом» і Live! with Kelly and Michael у лютому 2012 року. Кліп на пісню, випущений 19 жовтня 2011 року, зняв Хон Вонкі, а хореографію для нього розробила Накасоне Ріно.
«The Boys» мав успіх на національному рівні. Сингл очолив Gaon Digital Chart і продався накладом понад три мільйони цифрових копій у 2011 році, посівши 43 місце у річному хіт-параді. На міжнародному рівні пісня отримала загалом позитивні відгуки від музичних критиків, які відзначили її як одну з найяскравіших подій корейської хвилі. У Сполучених Штатах було продано понад 21 000 примірників за перший тиждень, що забезпечило «The Boys» п'яте місце в Billboard Hot Dance Singles Sales. У Японії сингл посів 12 місце в Billboard Japan Hot 100.
Вибране зображення
Вибраний список
Нобелівська премія з фізики — вища нагорода за наукові досягнення в області фізики, яку щорічно присуджує Шведська королівська академія наук. Вона є однією з п'яти премій, які засновані згідно із заповітом шведського хіміка Альфреда Нобеля, що присуджують за видатні досягнення в хімії, фізиці, літературі, фізіології або медицині та за внесок у встановлення миру. Оголошення імені лауреата відбувається кожного року у жовтні, а урочиста церемонія вручення премії проходить у день смерті Альфреда Нобеля, 10 грудня, у Стокгольмі. Всім лауреатам Премії вручається диплом, медаль та грошова винагорода.