Content-Length: 89704 | pFad | https://lt.wikipedia.org/wiki/ICAO_oro_uosto_kodas

ICAO oro uosto kodas – Vikipedija Pereiti prie turinio

ICAO oro uosto kodas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Pasaulio šalys su savo TCAO kodų pradžiomis.

TCAO oro uostų kodas (angl. ICAO airport code) – kodas, sudaromas iš keturių raidžių ir Tarptautinė civilinės aviacijos asociacijos naudojamas žymėti pasaulio oro uostus. Šie kodai viešinami 7910 dokumente ir yra naudojami oro eismo kontrolės centrų visame pasaulyje.

TCAO oro uostų kodai padeda aviacijos naudotojams sudarant skrydžių maršrutus. TCAO kodu taip pat žymimos ir kitos vietos, pavyzdžiui, meteorologinės stotys, skrydžių aptarnavimo centrai ir oro erdvės kontrolės centrai.

TCAO yra skirtingi nei IATA kodai. Pastarieji naudojami bagažui žymėti, skrydžių tvarkaraščiams ir rezervacijoms atlikti.

TCAO oro uostų kodai yra sudaromi iš 4 raidžių. Pirmoji raidė žymi regioną, antroji – šalį, o likusios dvi yra skirtingų oro uostų raidės. Pavyzdžiui, Paryžiaus Šarlio de Golio tarptautinis oro uosto kodas LFPG šifruojamas taip: L raidė rodo pietų Europos regioną, F – Prancūziją, o PG yra Šarlio de Golio oro uosto raidės. Lietuvai yra suteiktas EY kodas (pavyzdžiui, Vilniaus oro uosto kodas yra EYVI).

TCAO kodai nėra sudaromi su pirmomis I, J, X ar Q raidėmis, nors Jezero krateris Marse simboliškai pažymėtas JZRO kodu.[1]

Taip pat skaitykite

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
  1. „NASA's Ingenuity Mars Helicopter Succeeds in Historic First Flight“.








ApplySandwichStrip

pFad - (p)hone/(F)rame/(a)nonymizer/(d)eclutterfier!      Saves Data!


--- a PPN by Garber Painting Akron. With Image Size Reduction included!

Fetched URL: https://lt.wikipedia.org/wiki/ICAO_oro_uosto_kodas

Alternative Proxies:

Alternative Proxy

pFad Proxy

pFad v3 Proxy

pFad v4 Proxy