Content-Length: 84186 | pFad | http://lt.wikipedia.org/wiki/Massive_Attack

Massive Attack – Vikipedija Pereiti prie turinio

Massive Attack

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Massive Attack

Robert Del Naja ir Daddy G festivalyje „Eurockéennes“, 2008 m.
Biografija
KilmėBristolis, Anglija
Žanraitrip-hop, eksperimentinis rokas, electronica, alternatyvusis hiphopas
Aktyvumo metai1988–dabar
Įrašų kompanijaVirgin, EMI
Susijusi veiklaThe Wild Bunch, Neneh Cherry, Tricky, Neil Davidge, Portishead, Damon Albarn, Burial
Svetainėmassiveattack.com
Nariai
Robert "3D" Del Naja ("D"), Grant "Daddy G" Marshall ("G")
Buvę nariai
Andy "Mushroom" Vowles ("Mush"), Adrian Thaws ("Tricky")

„Massive Attack“ – muzikinė grupė iš Bristolio, Anglija. Ji yra išleidusi 5 pilnus studijinius albumus. Grupės muzika yra elektroninė, įjungianti džiazo, hiphopo ir kitų žanrų elementus; paskutiniu metu grupės muzikoje dominuoja roko ir electronica įtaka.

„Massive Attack“ iš pradžių sudarė trys nariai: Robert Del Naja („3D“), Grant Marshall („Daddy G“) ir Andrew Vowles („Mashroom“). Po „Mezzanine“ įrašymo, Vowles – nepatenkintas skambesio pasikeitimu – paliko grupę. Marshall kuriant „100th Window“ praktiškai nedalyvavo, todėl šis albumas yra iš principo solinis Del Naja projektas. Kiekviename „Massive Attack“ albume dalyvauja kviestiniai vokalistai – iki šiol grupė dirbo su Tricky, Shara Nelson, Tracey Thorn iš „Everything But The Girl“, Nicolette, Sara Jay, Elizabeth Fraser iš „Cocteau Twins“ ir Sinéad O'Connor.

„Massive Attack“ įsikūrė kaip Bristolio meno grupės The Wild Bunch šaka. 1991 m. jie išleido pirmąjį albumą „Blue Lines“ su hitiniais kūriniais „Unfinished Sympathy“ ir „Daydreaming“. Šis albumas tapo vienu įtakingiausių britų įrašų XX a. dešimtajame dešimtmetyje ir įkvėpė tokios projektus kaip „Portishead“ ir „Morcheeba“. „Blue Lines“ albumas laikomas naujo žanro muzikoje pradžia, kuris kartais vadintas „Bristolio skambesiu“, tačiau spauda vėliau pradėjo naudoti terminą „trip hopas“, kurio „Massive Attack“ nariai nemėgsta.

Persijos įlankos karo metu kai kurie britų žiniasklaidos kanalai vengė naudoti žodžius primenančius karą ir smurtą, todėl „Massive Attack“ (tuo metu siekusi pripažinimo) buvo priversta laikinai pakeisti savo pavadinimą tiesiog į „Massive“. Grupės lyderis Robert Del Naja neslepia nepritarimo JAV agresijai prieš Trečiąjį pasaulį demokratijos vardu, dažnai išreikšdamas gailestį, kad jis sutiko su pavadinimo keitimu.

1994 m. „Massive Attack“ išleido savo antrąjį albumą „Protection“. Albumas pasižymi sodresniu ir gilesniu skambesiu nei pirmasis, turi dvi instrumentines kompozicijas. Tai buvo paskutinis „Massive Attack“ albumas prie kurio prisidėjo „Wild Bunch“ narys Tricky, kuris vėliau pilnai perėjo prie savo solinės karjeros.

Trečiasis albumas „Mezzanine“ buvo išleistas 1998 m. „Mezzanine“ žymi grupės perėjimą prie tamsaus, iškraipyto, gitaromis paremto skambesio ir daugelio fanų nuomone žymi ryškią evoliuciją.

Ketvirtas albumas „100th Window“ buvo išleistas 2003 m. vasario 10 d. Jis pakliuvo į Jungtinės Karalystės Top 10. Tą patį mėnesį Del Naja buvo apkaltintas narkotikų laikymu. Nors kai kurie kritikai „100th Window“ laiko neprilygstančiu ankstesniems albumams, daugelis teigia jog jis vertas dėmesio.

  • Blue Lines (1991)
  • Protection (1994)
  • Mezzanine (1998)
  • 100th window (2003)
  • Heligoland (2010)








ApplySandwichStrip

pFad - (p)hone/(F)rame/(a)nonymizer/(d)eclutterfier!      Saves Data!


--- a PPN by Garber Painting Akron. With Image Size Reduction included!

Fetched URL: http://lt.wikipedia.org/wiki/Massive_Attack

Alternative Proxies:

Alternative Proxy

pFad Proxy

pFad v3 Proxy

pFad v4 Proxy