A Kapcsolóvezérlés vagy a Kisegítő lehetőségek billentyűzete panelszerkesztőjének használata a Macen
Ha a Kapcsolóvezérlést vagy a Kisegítő lehetőségek billentyűzetét használja a Macen a Panelszerkesztővel egyéni paneleket adhat hozzá a Kapcsolóvezérlés vagy a Kisegítő lehetőségek billentyűzete aktív panelgyűjteményéhez a Mac különböző appjai általános feladatainak és műveleteinek leegyszerűsítéséhez. A paneleket igény szerint egy másik Macen is használhatja, vagy megoszthatja őket a Kapcsolóvezérlés vagy a Kisegítő lehetőségek billentyűzete többi felhasználójával.
A panelek tartalmazhatnak gombokat és gombcsoportokat. Megadhatja az elemek megjelenését vezérlő beállításokat, az elemek által végrehajtott műveleteket, és néhány esetben az egyik elemről másik elemre való mozgás módját. Például, létrehozhat egy gombokkal teli panelt, amit később eszközsorként használhat, vagy módosíthatja a gombok betűméretét és színét. A beállítható lehetőségek attól függenek, hogy a panelt a Kapcsolóvezérléshez vagy a Kisegítő lehetőségek billentyűzetéhez használja. Lásd: Beállítások megadása a Kapcsolóvezérlés vagy a Kisegítő lehetőségek billentyűzete panelszerkesztőjénél.
Megjegyzés: Ha a Kapcsolóvezérlés vagy a Kisegítő lehetőségek billentyűzete panelgyűjteményében szerkeszt egy egyéni panelt, feltétlenül mentse el a módosításokat, hogy a Kapcsolóvezérlésben vagy a Kisegítő lehetőségek billentyűzetében is elérhetőek legyenek.
A Panelszerkesztő megnyitása
A Macen válassza az Apple menü > Rendszerbeállítások menüpontot, kattintson az oldalsáv Kisegítő lehetőségek , majd tegye a következők egyikét a jobb oldalon (előfordulhat, hogy le kell görgetnie):
Kattintson a Kapcsolóvezérlés lehetőségre.
Kattintson a Billentyűzet elemre.
A Billentyűzetbeállítások megnyitása a Kisegítő lehetőségeknél
Kattintson a Panelszerkesztő lehetőségre.
Megnyílik a Kapcsolóvezérlés vagy a Kisegítő billentyűzet aktív panelgyűjteménye ablak azokkal a panelekkel, amelyek a Macen rendelkezésre állnak.
Ha a gyűjteményablak nem jelenik meg, válassza a Fájl > A Kapcsolóvezérlés panelgyűjteményének megnyitása lehetőséget a, vagy válassza a Fájl > Kisegítő lehetőségek billentyűzet panelgyűjteményének megnyitása lehetőséget.
Panelek hozzáadása és műveletek a panelekkel
A Mac Panelszerkesztője panelgyűjtemény ablakában tegye az alábbiak egyikét:
Panel hozzáadása: Kattintson a gombra az eszközsoron, vagy válassza a Szerkesztés > Panel hozzáadása menüpontot, majd válasszon ki egy paneltípust. Igény szerint kiválaszthat és módosíthat egy meglévő sablont, vagy kiválaszthatja az Üres elemet, és létrehozhat egy teljesen új panelt.
Billentyűzetpanel hozzáadásakor a gépelési javaslatok mező és a rendszervezérlő gombok nem kerülnek hozzáadásra, hanem a panel használatakor automatikusan megjelennek. A panelhez hozzá lehet adni gépelési javaslatok mezőt, ebben az esetben a panel használatakor csak a mező jelenik meg.
Panelek importálása: Válassza a Fájl > Panelek importálása menüpontot, majd jelöljön ki egy fájlt.
Panelek másolása: Jelöljön ki egy panelt, válassza a Szerkesztés > Másolás elemet, majd válassza a Szerkesztés > Beillesztés lehetőséget.
Panelek átnevezése: Jelöljön ki egy panelt, kattintson a nevére, majd írjon be egy új nevet.
Panelek törlése: Jelöljön ki egy panelt, majd kattintson a gombra az eszközsoron, vagy nyomja meg a Delete billentyűt.
Panelgyűjtemény megosztása
A Mac Panelszerkesztőjében válassza a Fájl > Megkettőzés lehetőséget.
Megjelenik egy új ablak a panelgyűjtemény másolatával. Ha egy gyűjteményből nem az összes panelt szeretné megosztani másokkal, törölje a szükségtelen paneleket a megkettőzöttek közül.
Válassza a Fájl > Áthelyezés ide lehetőséget, igény szerint nevezze át a fájlt, jelöljön ki egy célhelyet, majd kattintson a Mentés gombra.
Kattintson a gombra egy Finder-ablak megjelenítéséhez, jelölje ki a fájlt, kattintson a gombra a Finder eszközsorán, majd válassza ki a megosztás módját (pl. e-mail-üzenet).
Létrehozhat új panelgyűjteményt, amelyet másoknak odaadhat. Válassza a Fájl > Új panelgyűjtemény menüpontot, majd az új gyűjteményablakban válassza a Fájl > Mentés lehetőséget, vagy kattintson az ablak tetején lévő Névtelen lehetőségre a fájl elnevezéséhez és mentéséhez.