Shein
кит. 希音 кит. 希音 | |
---|---|
Тип | інтернет-магазин бізнес і very large online platformd[1] |
Галузь | інтернет-торгівля |
Засновано | 2008 |
Штаб-квартира | Сінгапур |
Ключові особи | Quist Huang (CEO) Donald Tang (виконавчий директор) |
Продукція | одяг аксесуар одягу купальний костюм опорядження[d] споживча електроніка |
Операційний прибуток (EBIT) | близько 24 млрд.$ (2022) |
Співробітники | близько 11 000 по всьому світу (2024) |
www.shein.com | |
Shein у Вікісховищі |
Shein (правильне написання SHEIN, вимовляється двома складами, як англійська She In [4] ) – це онлайн-магазин модних і спортивних товарів із Сінгапуру, який працює на міжнародному рівні. Shein продає товари швидкої моди, які розроблені з високою швидкістю, виготовлені в Китаї та продаються за низькими цінами. Shein викликає міжнародні суперечки через свою бізнес-практику.
Компанію було засновано в Китаї в 2008 році Крісом Сю. Вона базувалася в Гуанчжоу, Китаї, перш ніж переїхати до Сінгапуру на початку 2020-х років. Shein не котирується на фондовій біржі та не публікує жодних річних звітів.
Компанія Shein була заснована в Нанкіні в 2008 році. Початковий веб-сайт бренду був Sheinside.com. До 2013 року Shein мав 100 співробітників і вже втиг створити свою штаб-квартиру в Гуанчжоу, в якій Shein використовує гнучку систему мережевих поставок, відому як «роздрібна торгівля в реальному часі».
У 2015 році компанія отримала назву «Shein» і почала орієнтуватися на зовнішні ринки. Щоб посприяти розширенню було агресивно розміщено рекламу в соціальних мережах.
9 травня 2020 року Shein провів віртуальний промо-концерт під назвою SHEIN Together, у якому взяли участь артисти Кеті Перрі, Ліл Нас Ікс і Доджа Кет.
Станом на травень 2021 року Shein був найбільш завантажуваним застосунком для покупок у Сполучених Штатах. Згідно з аналізом британського сайту порівняння цін, у 2022 році Shein став модним брендом, який найчастіше шукали в Google у понад 120 країнах.
Shein переніс свою холдингову компанію до Сінгапуру. Вартість компанії станом на травень 2023 року оцінювалася в 66 мільярдів доларів.
За деякими даними, компанія планувала вийти на біржу в США в 2023 році, що Shein офіційно спростував. Зазначається, що під час раунду фінансування в березні 2023 року Mubadala Investment і Tiger Global Management приєдналися до існуючих інвесторів General Atlantic і Sequoia Capital China. У Сполучених Штатах деякі компанії, приватні особи та організації запустили кампанію «Закрити Shein», яка описує Shein як загрозу зовнішній безпеці США та звинувачує компанію в численних порушеннях законодавства. Крім того, компанія посилюєв громадян відчуття загрози від впливу Китайської Народної Республіки. На початку травня американські законодавці закликали Комісію з цінних паперів і бірж (SEC) провести незалежне розслідування можливої примусової праці в мережі поставок Shein. Міністр економіки Франції Бруно Ле Мер заявив після публічних дебатів у червні, що він доручив агентству із захисту прав споживачів DGCCRF розслідувати порушення швидкої моди та Shein зокрема. Це мало стосуватись не лише екологічних проблем, а також безпеки продукції та обґрунтованості цін.
У травні 2023 року Shein запустив онлайн-маркетплейс у США, Мексиці та Бразилії. Наприкінці червня 2023 року агентство Reuters повідомило, що Shein подав заявку на розміщення на фондовій біржі. Компанія заперечує це, а SEC не коментує. Наприкінці серпня Shein розпочав співпрацю з SPARC Group (спільним підприємством Authentic Brands і Simon Property), що призвело до розширення співпраці з Forever 21. Наприкінці жовтня Shein придбав британський бренд швидкої моди Missguided у Frasers Group. У листопаді ділові ЗМІ повідомили, що Shein подав конфіденційну заявку на розміщення в Нью-Йорку. На початку 2024 року з'явилися припущення, що Shein також може вийти на Лондонську фондову біржу. Фінансові звіти за 2023 рік Shein також не опублікував. Згідно з конфіденційними джерелами, продажі компанії склали 45 мільярдів доларів, а прибуток – 4 мільярди доларів. Це зробило його найбільшим роздрібним продавцем одягу в світі.
Напередодні можливого IPO в Європі Shein найняв колишнього єврокомісара Гюнтера Еттінгера в якості лобіста та «незалежного консультанта».
Погана якість, ризики для здоров'я та відсутність відповідального ставлення до екології
[ред. | ред. код]Shein піддається критиці через відсутність відповідального ставлення до екології. [5] [6] За словами Рене Іттена з Цюріхського університету прикладних наук, споживання палива для доставки продукції літаком, що є основою для швидкої доставки продукції в Shein, у п’ятдесят разів вище, ніж на кораблі. Також часто критикують низьку якість одягу та труднощі з доставкою. [7] [5] У листопаді 2022 року лабораторне дослідження 47 текстильних виробів, закуплених у Shein проведене на замовлення Greenpeace, показало, що небезпечні хімікати були виявлені в 96% усіх продуктів,навіть «небезпечні хімікати в шкідливих кількостях» у 32% усіх товарів. За словами експертів Greenpeace, знайдені важкі метали, покриття та пластифікатори можуть викликати подразнення шкіри, алергічні реакції, а у високих концентраціях навіть захворювання печінки чи гормональні порушення.
Під час тестування продуктів, пропонованих Shein у 2024 році, органи охорони здоров’я Південної Кореї виявили перевищення дозволених норм забруднюючих речовин (напр. формальдегід і фталати) більш ніж у сто разів більше. Shein відповів на звинувачення, зазначивши, що активно співпрацює з міжнародними контрольним організаціями для проведення регулярного відбору зразків продукції. Компанія підкреслила, що ці вибірки здійснюються на основі оцінки ризику, щоб гарантувати відповідність товарів стандартам безпеки.
У червні 2023 року компанія Les Amis de la Terre France опублікувала дослідження, згідно з яким Shein пропонував у травні в середньому 7200 нових виробів на день. Ця велика кількість має руйнівні соціальні та екологічні наслідки. Крім того, Shein стимулює конкуренцію для виробництва все нових і нових моделей, що призводить до безпрецедентного перевиробництва. Shein випускає близько 470 000 нових моделей на місяць, що в 900 разів більше, ніж середня французька модна мережа.
Згідно з дослідженням Reuters, компанія порушила британський Закон про сучасне рабство, який покликаний запобігти примусовій праці серед постачальників. Тому Шейн представив лише неповні ланцюги поставок і заявив про сертифікати, яких ніколи не було. Наприкінці 2021 року неурядова організація Public Eye опублікувала дослідження про постачальників Shein у Гуанчжоу у співпраці з місцевою організацією з прав людини. Shein організовує виробництво в неформальних, малих майстернях (потогінних цехах) у районі Панью. Багато працівників, здебільшого трудові мігранти з бідніших провінцій Китаю, не мають офіційних трудових контрактів, працюють без соціального забезпечення і отримують оплату за кожну одиницю продукції, часто без гарантованої мінімальної заробітної плати. Їхній робочий тиждень триває понад 75 годин, що є надзвичайно виснажливим. Згідно з дослідженням, швейна промисловість та виробництво більш складних деталей в основному відбувається в Гуанчжоу, тоді як простіші етапи виробництва були б перенесені в Цзянсі, Гуансі або Хунань. Замовлення Shein часто дуже маленькі. Shein дуже ефективно організовує ланцюги поставок своїх постачальників і субпідрядників за допомогою комп’ютерних систем, проте не контролює, чи дотримуються вони власного кодексу належної поведінки. Повідомляється, що трудове законодавство Китаю також було порушено на центральному складі Shein Ambo у Фошані, який належить американській компанії Prologis .
Після того, як наприкінці 2022 року Bloomberg опублікував дослідження з цього приводу, Shein звинуватили у використанні бавовни із Сіньцзяну. Відповідно до Закону про запобігання примусовій праці уйгурів, він вважається продуктом примусової праці в Сполучених Штатах і не може бути імпортований, якщо компанія не доведе протилежне. Shein каже, що не має постачальників у Сіньцзяні.
Як компанію швидкої моди Shein критикували за ігнорування авторських прав і копіювання дизайнів інших брендів моди. [8] У 2018 році Levi Strauss & Co. подала до суду на компанію за копіювання джинсового захищеного правом власності шва. Справа була вирішена в позасудовому порядку.
У 2018 році хакери викрали дані з 6,4 мільйонів акаунтів клієнтів Shein. [7] У червні 2020 року Shein був серед китайських застосунків, заборонених в Індії з міркувань національної безпеки та ймовірних порушень конфіденційності. У жовтні 2022 року суд Нью-Йорка оштрафував власника сайту на 1,9 мільйона доларів (1,69 мільйона євро). BBC-Литва повідомила, що генеральний прокурор Летиція Джеймс заявила, ніби компанія Zoetop збрехала щодо масштабів порушення, вказавши лише на невелику частину постраждалих клієнтів.
Також Shein критикують за можливий розвиток залежності у молоді. [9]
- Shein Exposed: The Worst Fashion Company in the World, Simplicissimus by funk
- Exposed: Як інфлюенсери продають себе на SHEIN, Simplicissimus by funk
- Дженніфер Вібкінг: Небезпечне спокушання підлітків. FAZ. NET, 5 грудня 2021 р. (дата звернення 6 грудня 2021 р.)
- ↑ https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_24_2326
- ↑ https://www.wikidata.org/wiki/Q107377209
- ↑ English Wikipedia community Wikipedia — 2001.
- ↑ Michelle Toh (15 серпня 2021). The mysterious Chinese fashion app that's as popular as Amazon. CNN (Englisch) . Процитовано 16 серпня 2021.
- ↑ а б Hella Schneider: Noch billiger als Zara: Was den chinesischen Konzern Shein antreibt. In: Bellevue. NZZ. vom 18. Juni 2021.
- ↑ Seraina Gross: Warum Nestlé nachhaltiger ist als Shein. Nachhaltigkeit. Mehr Shein als Sein. In: Handelszeitung vom 6. Juni 2021.
- ↑ а б Gregor Schmalzried: Shein: Das steckt hinter dem Fast-Fashion-Giganten. In: BR24: Netzwelt vom 28. Mai 2021.
- ↑ Fabian Kretschmer: Shein: Mode aus China zu Dumping-Preisen. In: Frankfurter Rundschau vom 20. Juli 2021.
- ↑ Jennifer Wiebking: Gefährliche Verführung für Teenager. In: FAZ.net vom 5. Dezember 2021.