Content-Length: 194697 | pFad | http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D1%8F%D0%B7%D0%B8%D0%B4_II

Баязид II — Вікіпедія Перейти до вмісту

Баязид II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Баязид II
осман. بايزيد ثاني, трансліт. Bâyezîd-i sânî
Баязид II
Баязид II
Прапор
Прапор
Османський султан
14811512
Попередник: Мехмед II Фатіх
Спадкоємець: Селім I Грізний
 
Народження: 3.12.1447
Дідімоніка, Османська імперія
Смерть: 26.05.1512
Бююкчекмедже (біля Стамбулу), Османська імперія
Поховання: Стамбул
Релігія: іслам сунізм
Рід: Османи
Батько: Мехмед II Фатіх
Мати: Еміне Гюльбахар Хатун
Шлюб: Айше Хатунd, Гюльбахар Султан, Ферахшад Хатунd, Гюльрух Хатунd, Ширін Хатунd, Нігар Хатунd, Бюльбюль Хатунd і Hüsnüşah Hatund
Діти: Селім I Грізний, Шехзаде Ахметd, Шехзаде Коркутd, Айше Султан[d], Айнишах-султан, Şehzade Alemşahd, Selçuk Sultand, Fatma Sultand, Hundi Sultand, Hümaşah Sultand, Kamerşah Sultand, Hatice Sultand, Şah Sultand, İlaldı Sultand, Şehzade Şehenşahd і Şehzade Mahmud (son of Bayezid II)d
Автограф:

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Баязи́д II (осман. بايزيد ثاني, трансліт. Bâyezîd-i sânî, тур. İkinci Bayezid; 14471512) — султан Османської імперії в 14811512.

Біографія

[ред. | ред. код]

Син султана Мехмеда II, завойовника Константинополя. Після смерті батька вступив на престол в 1481.[1] Царювання його представляло суцільний ряд воєн з Угорщиною, Польщею, Венецією, Єгиптом і Персією. Вони велися з перемінним успіхом і не представляли особливо видатних моментів, але тим не менш в загальному сприяли посиленню османської могутності. Баязидові довелося оголити меч і проти рідного брата Джема, який оскаржував у нього престол при підтримці Єгипту. Після того, як Джем переметнувся під заступництво магістра ордену госпітальєрів П'єра д'Обюссона, Баязид II велів отруїти брата в Римі (лютий 1495).

Баязид мав багато дружин, відповідно, й багато дітей: Селім Грізний, Шехзаде Коркут, Шехзаде Алемшах, Айше Султан і Айнишах Султан.

Був другом дервішів і мав велику пристрасть до блиску і розкоші. Ним побудовані і прикрашені багато мечетей у Стамбулі та Адріанополі.

Останні роки правління Баязида викликали неодноразові смути, породжені суперництвом його синів через престолонаслідування. Змушений поступитися молодшому синові Селімові, якого підтримували яничари, Баязид 25 квітня 1512 відрікся від престолу на його користь.

26 травня 1512 Баязид помер у селищі Чекмедже, поблизу рідної Дідімотіки, поблизу Стамбула (можливо, був отруєний). Похований у Стамбулі в мечеті Баязида.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Sultan Bajazid's (i.e., Beyazit's) Mosque, Constantinople, Turkey. World Digital Library. 1890-1900. Архів оригіналу за 29 жовтня 2019. Процитовано 19 жовтня 2013.

Посилання

[ред. | ред. код]
Попередник:
Султан Османської імперії
14811512
Наступник:
Мехмед II Фатіх Селім I Грізний








ApplySandwichStrip

pFad - (p)hone/(F)rame/(a)nonymizer/(d)eclutterfier!      Saves Data!


--- a PPN by Garber Painting Akron. With Image Size Reduction included!

Fetched URL: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D1%8F%D0%B7%D0%B8%D0%B4_II

Alternative Proxies:

Alternative Proxy

pFad Proxy

pFad v3 Proxy

pFad v4 Proxy